Alarm, monitoring? Od czego zacząć?

Jeśli jesteś na etapie budowy domu i chcesz przewidzieć wszystkie instalacje, albo jeśli już masz gotowy dom i teraz chcesz go odpowiednio zabezpieczyć, to w tym artykule znajdziesz podpowiedź od czego powinieneś zacząć.

1. Zastanów się, który system zabezpieczenia jest dla Ciebie bardziej odpowiedni

System alarmowy pozwala na wykrycie intruza w momencie włamania. Zawiadamia o tym Ciebie, grupy interwencyjne, a także sąsiadów. Bardziej rozbudowane systemy alarmowe dają możliwość wprowadzenia podstawowych funkcji inteligentnego domu tj. kontrola nad oświetleniem, temperaturą czy też sterowanie roletami. Natomiast system monitoringu umożliwia identyfikację sprawcy, a nagranie zapisane na dysku może być dowodem przy ewentualnym złożeniu oskarżenia. Ponadto w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca możesz podejrzeć na swoim smartfonie co się dzieje wokół domu. Dlatego też te dwa systemy idealnie się uzupełniają. Jeden alarmuje nas, że coś się dzieje, a pozwala nam zobaczyć co się dzieje.

2. Rozplanuj położenie poszczególnych elementów systemu

Jeśli jesteś na etapie budowy domu, ten krok jest niezwykle istotny, ponieważ pozwala na poprowadzenie instalacji kablowej bez konieczności kucia świeżo pomalowanych ścian. Jeśli masz już gotowy dom nie musisz się łamać. Możemy poprowadzić przewody w listwach instalacyjnych, w jak najmniej widocznych miejscach, albo zastosować elementy bezprzewodowe. Jeśli czujesz, że to dla ciebie czarna magia i nie masz kompletnie pojęcia co do czego, możesz odwiedzić nasz oddział w Tychach przy ul. Szpakowej 2, a my we wszystkim Ci pomożemy i wszystko wyjaśnimy.

3. Umów się z nami na wizję lokalną

Przed rozpoczęciem prac i podaniem ostatecznej ceny montażu, przyjedziemy do Ciebie, żeby „rozpoznać teren” i móc najlepiej dopasować wszystkie systemy do Twoich potrzeb. Skontaktuj się z nami, aby ustalić dogodny dla Ciebie termin.

4. Ustal z nami termin realizacji

Ostatnim krokiem jest wybranie terminu, w którym nasi instalatorzy wkroczą do akcji i sprawnie zamontują wszystkie elementy systemu, dokonają konfiguracji urządzeń, tak by wszystko ze sobą współgrało. Ponad to przeszkolą Cię z zakresu dalszej obsługi i pokażą jak należy dbać o cały system, aby nie zawiódł w najważniejszym momencie.

5. Śpij spokojnie!

Przykładowe oferty na system alarmowy i monitoring Soneo

Oferta alarm (kliknij tu)

Oferta monitoring (kliknij tu)

Soneo cena montażu alarmu