• Zamel Supla – inteligentny dom na każdą kieszeń

  Autor: on
  inteligentny dom

  Wizja sterowania oświetleniem czy urządzeniami AGD i RTV za pomocą smartfonu, stała się rzeczywistością. Marzenia o inteligentnym domu rodem z filmów si-fi są coraz bardziej realne. Nawet dla przeciętnego Kowalskiego. Na rynku istnieje wiele systemów, które umożliwią nam wygodne sterowanie całą automatyką budynkową. Jedne są bardziej zaawansowane i skomplikowane w instalacji, gdzie bez pomocy przeszkolonego i doświadczonego instalatora się nie obejdzie, ale na szczęście powstają również systemy, które nie dość, że są przystępne cenowo, to spokojnie każdy amator elektronicznych nowinek i gadżetów powinien sobie poradzić. Nie jest konieczna również rozbiórka połowy domu, aby przerobić instalację.

  System, który jest najprostszy i najbardziej łopatologiczny ze swojej kategorii, ale jednocześnie za każdym razem skutecznym, jest Supla z firmy Zamel.

  Supla jest programem otwartym i bezpłatnym. Co to oznacza? Możliwość rozbudowy zastosowań Supli przez samych użytkowników. Jest spora społeczność, która przystąpiła do programu rozwoju Supli. Jednakże to już zabawa dla większych fanatyków. W tym artykule skupimy się tylko na modułach, które są dedykowane od firmy Zamel.

  Moduły dają na możliwość:

  • sterowania oświetleniem
  • sterowania oświetleniem led / taśmami RGB
  • sterowanie roletami
  • sterowanie bramami garażowymi i wjazdowymi
  • włącznie i wyłączanie zasilania

  Sterowanie oświetleniem:

  Sterowniki ROW-01 i ROW-02 pozwolą nam na zdalne załączanie i wyłączanie odpowiednio jednego lub dwóch punktów oświetleniowych.

  https://www.soneo.pl/automatyka-budynkowa-zamel-supla/5120-sterownik-row-01-autonomiczny-dopuszkowy-wifi-zamel-supla.html

  Sterowanie oświetleniem led / taśmami RGB

  Niezwykle modne stało się kolorowe oświetlenie RGB, czy to w domach, czy w salach bankietowych, a nawet w kościołach. Wygodę w wybraniu odpowiedniego koloru zapewnia sterownik SLW-1.

  https://www.soneo.pl/automatyka-budynkowa-zamel-supla/5174-sterownik-slw-01-autonomiczny-led-rgb-wi-fi-zamel-supla.html

  Sterowanie roletami

  Zdalne sterowanie roletami, nawet gdy jesteśmy na wakacjach, umożliwi nam moduł SRW-01. Potencjalny rabuś obserwujący domy w okolicy z pewnością zauważy zmianę położenia rolet, a to da mu jasny sygnał, że domownicy są obecni. O wygodzie jaką ze sobą niesie sterowanie roletami przez telefon już chyba nie trzeba wspominać .

  https://www.soneo.pl/automatyka-budynkowa-zamel-supla/5210-sterownik-srw-01-autonomiczny-dopuszkowy-rolet-wifi-zamel-supla.html

  Sterowanie bramą wjazdową i garażową

  Dodatkowym atutem sterownika SBW-01 jest możliwość otwarcia bramy (np. kurierowi) gdy jesteśmy w pracy. Po za tym odpada nam jeden pilot, który trzeba pilnować i wozić ze sobą.

  https://www.soneo.pl/automatyka-budynkowa-zamel-supla/6090-sterownik-bramowy-sbw-01-autonomiczny-dopuszkowy-wifi-zamel-supla.html

  Tworzenie scen i harmonogramów

  Panel użytkownika daje nam również możliwość ustawienia wybranych harmonogramów. Przykładowo rolety podnoszą się wraz ze wschodem słońca, albo światło zapala się o konkretnie wybranej godzinie np. o 6:30 tuż przed naszą pobudką, a gaśnie o 8:00, kiedy na pewno już wszystkich domowników nie ma. Kombinacji jest mnóstwo i tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia.

  A jak wygląda aplikacja?

  O tak:

   

  Z własnego doświadczenia mogę wystawić 5 gwiazdek Supli. Aplikacja uruchamia się natychmiastowo i natychmiast jest gotowa do działania. Po roku użytkowania nie wyobrażam sobie już wychodzić w nocy spod ciepłej kołdry żeby zgasić światło, a także nie zastanawiam się w pracy czy na pewno pogaszone są wszystkie światła. Po prostu to sprawdzam, nawet będąc w pracy.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *