• Włamanie do garażu, jak się zabezpieczyć?

  Autor: on

  Garaż to miejsce, w którym przechowujemy wiele rzeczy. Oprócz samochodu może znaleźć się także motor, rower oraz narzędzia czy różne urządzenia, na które nie ma miejsca w domu. Takie miejsca jak garaż często padają łupem złodziei. Musisz koniecznie dowiedzieć się jakich środków zabezpieczeń użyć przed włamywaczami.

  Spis treści:

  • Włamanie do garażu – więcej informacji
  • Jak zapobiec włamaniu do garażu?
  • Podsumowanie

  Włamanie do garażu – więcej informacji

  Garaże to miejsca, które ciekawią złodziei. A przede wszystkim zainteresowanie wśród nich wzbudzają przedmioty, które się tam znajdują. Jeśli garaż znajduje się obok Twojego domu lub w jego okolicach to ryzyko kradzieży jest zdecydowanie mniejsze w odróżnieniu do garaży, które znajdują się daleko od Twojego miejsca zamieszkania. Takie garaże częściej stają się łupem dla włamywaczy, ponieważ w pobliżu nikogo nie ma i bez żadnych problemów mogą przystąpić do działania. Kiedy dojdzie do kradzieży każdy ma z tym traumatyczne przeżycia, za wszelką cenę chce aby taka sytuacja już się więcej nie powtórzyła. Jak wtedy ustrzec się przed kolejnym włamaniem?

  Jak zapobiec włamaniu do garażu?

  Porządny zamek w drzwiach garażowych nie wystarczy, aby uchronić się przed złodziejami. Bywają oni imponująco pomysłowi i zdeterminowani w takich sytuacjach. Na szczęście są pewne sposoby, jak ich wykurzyć. Oto kilka porad:

  • Zamki

  Jak wszyscy wiemy, można spotkać zamki różnego typu. Najlepsze i gwarantujące solidność to zamki ryglowe, które zapewniają maksymalną ochronę przed jego złamaniem. Jest jeszcze jedna uwaga. Jeśli dopiero wprowadziłeś się do nowego domu, to koniecznie wymień wszystkie zamki. Sprawi to, że będziesz czuł się o wiele bezpieczniej. A do jeszcze lepszej ochrony pomyśl o zainstalowaniu dodatkowych zamków.

  • Drzwi lub brama garażowa

  Drzwi serwisowe stają się łatwym celem dla złodziei, dlatego warto zainstalować dodatkowy zamek ryglowy lub wymienić drzwi na lepsze i mocniejsze, wykonane z litego drewna lub metalu. Jeśli garaż jest połączony bezpośrednio z domem to pamiętaj aby zawsze zamykać drzwi (najlepiej antywłamaniowe), które są łącznikiem garażu z domem. Aby skuteczniej zabezpieczyć garaż warto pomyśleć nad wymianą bramy garażowej. Najskuteczniejszy rodzaj dającej ochronę przed włamaniem to brama rozwierana.

  • Okna

  Jeśli w Twoim garażu znajduje się okno, to pamiętaj żeby z niego wychodząc zawsze je zamykać. Dużo kradzieży następuje właśnie w taki sposób. Najlepiej byłoby, żeby okna były wykonane z bezpiecznego szkła oraz posiadały antywłamaniowe okucia.

  • Elektronika

  Oprócz powyższych punktów warto zainwestować w system alarmowy. Najlepsze alarmy to takie, które są głośne, a w razie potrzeby zawiadomią odpowiednie służby. Oprócz tego, dobrym pomysłem jest zainstalowanie kamery, której obraz możesz oglądać na telewizorze lub smartfonie. Urządzenia takiego typu są bardzo funkcjonalne, które pozwolą Ci na ochronę swojego dobytku w miejscach pozbawionych nadzoru.

  Podsumowanie

  Mam nadzieję, że temat związany z włamaniami do garaży nie będzie Ci już straszny. Jeśli zastosujesz się do tych porad możesz uchronić się przed kradzieżami. Wspomnę jeszcze o tym, że dodatkową ochronę przed przyjściem złodzieja może stanowić Twój czworonożny przyjaciel, czyli pies. To on może być powodem zniechęcenia włamywacza do obrabowania Twojego garażu.

  Kategoria: Bezpieczeństwo w Twoim domu, Co warto kupić, Porady i wskazówki | Tagi: , | Komentarze: Możliwość komentowania Włamanie do garażu, jak się zabezpieczyć? została wyłączona

  Avatar for Soneo.pl