• Sprawdzamy repeater TP link tl-wa855re

  Autor: on

  To uniwersalne urządzenie bardzo dobrze znajdzie swoje zastosowanie zarówno w domu prywatnym jak i firmie. Załóżmy, że mieszkamy w domu jednorodzinnym, który składa się z dwóch kondygnacji. Na poddaszu mamy zlokalizowany router, który odpowiada za rozsyłanie sieci w całym domu. Siedząc na dole w salonie zauważamy, że zasięg sieci Wifi jest minimalny, często zrywa nam połączenie. Oznaczać to może, że router na poddaszu ma za słabe anteny aby przesyłać dane na taką odległość. Dodatkowymi przeszkodami są ściany i stropy domu.

  Tutaj z pomocą przychodzi nam właśnie repeater TP Link WA855re. Montaż urządzenia jest dziecinnie prosty. Wystarczy tylko włożyć go do gniazdka zlokalizowanego w miejscu gdzie zasięg Wifi jest jeszcze wystarczająco dobry. Następnie wciskając przycisk ekspresowej konfiguracji WPS zarówno na naszym routerze jak i na urządzeniu sprzężamy je ze sobą i od tej pory nasz repeater TP-LINK rozszerza nam zasięg sieci wifi zapewniając jednocześnie wysoką wydajność łącza.

  Za optymalny zasięg odpowiadają dwie regulowane anteny zewnętrzne.

  Dużym atutem modelu TL-WA-855RE jest fakt, że współpracuje z każdym routerem bezprzewodowym oraz każdym punktem dostępowym.

  Wracając do naszego salonu w którym mamy już dobry zasięg sieci wifi mamy również telewizor, który niestety nie posiada wbudowanej sieciowej karty bezprzewodowej a jedynie przewodową.

  Chcąc przeglądać strony internetowe czy korzystać z telewizji internetowej musieliśmy do tej pory korzystać z laptopa.

  I tutaj znowu z pomocą przychodzi TL-WA-855RE.

  Wpinamy go do gniazdka zlokalizowanego w pobliżu telewizora, sprzężamy tak jak poprzednio z naszą siecią domową oraz podpinamy do niego telewizor przewodem sieciowym do gniazda Rj45 zlokaliwowanym u dołu urządzenia.

  Od tej pory możemy cieszyć się pełną funkcjonalnością naszego telewizora;)

  Dostępna jest aplikacja TP-LINK Tether, która pozwala nam w łatwy sposób zarządzać naszym urządzeniem z naszego telefonu.

  Możemy np. Skonfigurować indywidualne harmonogramy zasilania. Repeater będzie pracował wtedy tylko w ustalonych przez nas godzinach co z kolei pozwoli nam być ECO 😉

  My jako instalatorzy m.in. Systemów monitoringu bardzo często wykorzystujemy ten model repeatera aby dostarczyć sieć internetową do rejestratora.

  Niejednokrotnie nasi klienci montują systemy kamer w swoich domach, które już są wykończone a router do którego można by wpiąć rejestrator znajduje się w miejscu gdzie nie ma możliwości doprowadzenia przewodu LAN bez na wkucia go w ścianę.

  Aby zaoszczędzić klientowi „cierpienia” z widoku rozkuwania otynkowanych i pomalowanych co dopiero ścian, wykorzystujemy TL-WA-855RE, który spinamy z rejestratorem w taki sam sposób jak to zrobiliśmy w naszym salonie z telewizorem.

  Naszym zdaniem jest to urządzenie tak proste w obsłudze i tak uniwersalne co do zastosowania, że każdy kto ma problemy opisane powyżej może je w łatwy sposób rozwiązać.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *