• Dlaczego warto zainteresować się zakupem alkomatu Alcofind Elite firmy Aisko?

  Autor: on

  Alkomat elektrochemiczny Alcofind Elite firmy Aisko to świetne urządzenie przeznaczone zarówno dla firm jak i indywidualnych użytkowników. Zapewnia on dokładny pomiar dzięki elektrochemicznemu sensorowi, który przystosowany jest do reagowania na molekuły alkoholu, co utrudnia zafałszowanie wyniku pomiaru. Alkomat ten zapewnia zakres pomiarowy do 5 promili przy dokładności 0.05 promila dla 1 promila w temperaturze 25 stopni.

  Jednym z wielu plusów tego alkomatu jest to jego kompaktowe wymiary (47mm x 108mm x17 mm), a jego waga z bateriami to 85g, więc nie będzie to żaden problem aby go spakować do torebki czy plecaka. Jeżeli chodzi o zasilanie alkomatu służą do tego dwie alkaiczne baterie 1,5V typu AAA co umożliwi nam to wykonać około 1000 pomiarów. W przypadku rozładowania się alkomatu urządzenie poinformuje nas o tym sygnałem dźwiękowym. Warto wspomnieć tutaj o kalibracji alkomatu ponieważ jest ona zalecana co 12 miesięcy lub co 500 pomiarów w zależności jaki warunek wystąpi wcześniej. Jeżeli nadejdzie konieczność kalibracji alkomatu, producent oferuje dwie pierwsze kalibracje alkomatu za darmo w okresie 24 miesięcy. Alkomat firmy Aisko oferuje 4 cyfrowy wyświetlacz LCD, który jest również podświetlany co ułatwi nam dokonanie pomiaru pomiaru w nocy.

  Co znajdziemy w środku pudełka?

  Gdy już zdecydowaliśmy się na zakup alkomatu przyszła pora na rozpakowanie urządzenia z pudełka I tu zaraz nasuwa się kolejne pytanie, co jeszcze znajdziemy w środku czy producent zaskoczy nas dodatkową zawartością? I tutaj przychodzimy z odpowiedzią. Gdy rozpakujemy zawartość pudełka naszym oczom ukaże się alkomat wraz z dwoma 1,5v bateriami typu AAA, które producent dorzuca w zestawie oraz kolejne pudełko, w którym znajdziemy kolejny miły dodatek jakim jest czarny pokrowiec na alkomat, a w samym pokrowcu 6 ustników do urządzenia. Jeżeli chodzi o dokumentację dołączoną do alkomatu znajdziemy standardowo instrukcje obsługi oraz bardzo ważną rzecz jaką jest karta gwarancyjna wraz z wcześniej wspomnianym programem darmowej kalibracji. Tutaj warto zaznaczyć, że w razie uszkodzenia alkomatu oraz potrzeby dokonania kalibracji warto te dokumenty zachować.

  Jak najrozsądniej korzystać z alkomatu?

  Najważniejszą zasadą jest ODCZEKAĆ 20 MIN po ostatnim wypitym „kieliszku” zanim użyjemy alkomatu. Wbudowany sensor elektrochemiczny jest niezwykle czuły, dlatego dmuchając w alkomat bezpośrednio po wypiciu możemy go uszkodzić. Dla własnego i innych bezpieczeństwa, należy również pamiętać, aby dwie osoby nie korzystały z jednego ustnika. Są one wykonane solidnie, z grubego plastiku, więc wystarczy je przemyć i można z nich korzystać dalej

  Podsumowując

  Alkomat elektrochemiczny Alcofind Elite firmy Aisko to produkt, którym powinniśmy się zainteresować jeżeli chcemy zadbać o bezpieczeństwo w naszej firmie gdy mamy podejrzenie, że któryś z naszych pracowników jest pod wpływem alkoholu oraz jeśli chcemy, aby naszym bliskim i nam samym nie stała się krzywda, zwłaszcza jeżeli jesteśmy po mocno zakrapianej imprezie a chcemy prowadzić samochód i nie jesteśmy pewni czy możemy tym samochodem jechać czy jednak lepszym pomysłem będzie zamówienie taksówki. Na sam koniec warto wspomnieć, że producent oferuje 5 letnią gwarancję co jest kolejnym argumentem przemawiającym nad zakupem tego alkomatu.

  Kategoria: Co warto kupić, Porady i wskazówki | Tagi: | Komentarze: Brak

  Avatar for Soneo.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *