Konwerter UTP / ochrona przeciwprzepięciowa do kamer  AHD, HD-CVI, HD-TVI EWIMAR HDT-1F-PRO
  • Konwerter UTP / ochrona przeciwprzepięciowa do kamer  AHD, HD-CVI, HD-TVI EWIMAR HDT-1F-PRO
  • Konwerter UTP / ochrona przeciwprzepięciowa do kamer  AHD, HD-CVI, HD-TVI EWIMAR HDT-1F-PRO
  • Konwerter UTP / ochrona przeciwprzepięciowa do kamer  AHD, HD-CVI, HD-TVI EWIMAR HDT-1F-PRO

Konwerter UTP / ochrona przeciwprzepięciowa do kamer AHD, HD-CVI, HD-TVI EWIMAR HDT-1F-PRO

16411
Najważniejsze parametry:
Przeznaczona do transmisji na żywo: Nie
Cena
76,26 zł
Brutto
Qty

HDT-1F-PRO jest wysokiej klasy konwerterem (transformatorem), dostosowującym impedancję skrętki UTP do przewodu koncentrycznego.
Dedykowany jest do transmisji wysokich częstotliwości, które wykorzystywane są do transmisji obrazu Video wysokiej rozdzielczości z kamer przemysłowych, w standardach AHD, HD-CVI, HD-TVI / Turbo HD.
Konwerter wykorzystuje wysokiej jakości dławik z rdzeniem amorficznym, który z liniową charakterystyką pozwala przenosić sygnały do 42Mhz.

Wbudowane zabezpieczenie przeciwprzepięciowe, posiada 3 stopnie ochronne, działające w odpowiedniej kolejności podczas wyładowania atmosferycznego lub innych źródeł przepięć, zarówno o wysokim jak i niskim poziomie. Podczas normalnej pracy, obwody sygnału Video nie są galwanicznie połączone z uziemieniem, co ogranicza powstawanie szkodliwych pętli mas oraz zakłóceń sygnału HD.
Zabezpieczenie sprowadzana ładunek elektryczny do jego obwodów już w początkowym stadium powstawania przepięcia; opóźnia to pojawianie się destrukcyjnego napięcia na obwodach wejściowych kamer lub/i rejestratorów. Aby odprowadzanie ładunku przepięciowego  do ziemi było możliwe, przewód żółto-zielony powinien być podłączony do uziomu jak najkrótszą drogą. Przepięcia powstające wewnątrz przewodów oraz przepięcia wtórne, eliminowane są przed oddzielny obwód odsprzęgany specjalnym rezystorem. Powoduje to wysoką trwałość urządzenia na impulsy wielokrotne (paralizatory) oraz zapewnia odpowiednią kolejność działania poszczególnych stopni ochronnych.
 
Niska pojemność obwodu (7~9pF) ma minimalny wpływ na transmisję sygnałów od 0 ~ 100MHz, co dla złożonych sygnałów AHD, HD-CVI i HD-TVI jest bardzo istotne, ponieważ nie powoduje dużych tłumienności.
W urządzeniu zastosowano markowe złącza BNC, dzięki czemu zapewniona jest wysoka jakość i trwałość połączenia, nawet w niekorzystnych warunkach temperaturowych.

HDT-1F-PRO, może być używany w aplikacjach 1-kanałowych w połączeniu z zabezpieczeniem serii EXTREME HDO-1F-EXT oraz w aplikacjach wielokanałowych, w połączeniu z panelami serii FKO oraz LHD. Do zapewnienia pełnej ochrony, zaleca się stosowanie zabezpieczeń na 2 końcach przewodu sygnałowego wraz z ich uziemieniem. Zapewnia to szybszą reakcję zabezpieczenia i lepszą ochronę urządzeń CCTV przed skutkami wyładowań.

AHD video UTP balun for twisted pair

Przykład konwersji sygnału HD na skrętkę UTP i podstawowego zabezpieczenia kamery HD oraz urządzenia odbiorczego z zastosowaniem dwóch urządzeń HDT-1F-PRO

HD-TVI, HD-CVI video UTP balun
Przykład konwersji sygnału HD na skrętkę UTP i podstawowego zabezpieczenia kamery HD oraz urządzenia odbiorczego z zastosowaniem urządzenia HDT-1F-PRO oraz HDT-1F-EXT

Specyfikacja techniczna
Impedancja skrętki UTP
75 Ohm
Impedancja dla BNC
100 Ohm
Złącze wejściowe (UTP)
Gniazdo śrubowe wyjmowane
Złącze wyjściowe (Urządzenie)
Przewód z męskim wtykiem BNC
Pasmo przenoszenia42 MHz
Tłumienie0.4dB
Zabezpieczenie antyprzepięciowe
3 - Iskrownik, ochronnik gazowy, transil<
Ochrona linia-ziemia
Ochronnik gazowy: 90V, 2x10kA @ 8/20uS
Ochrona linia-linia
Mostek ochronny: 6V, 100A @ 8/20uS
Maksymalny poziom przepięcia4kV
Pojemność obwodu zabezpieczenia7~9pF
Zasięg transmisji AHD (max)

720p: 320m
960p - 250m

Zasięg transmisji HD-CVI (max)

720p: 450m
1080p - 250m

Zasięg transmisji HD-TVI (max)960p: 250m
1080p - 250m
Temperatura pracy

-40˚C do +60˚C

Wymiary

82mm x 24mm x 31mm (bez przewodu)

* odległość transmisji zależy od jakości przewodu

16411
Najważniejsze parametry:
Przeznaczona do transmisji na żywo: Nie
Product added to compare.