Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe na koncentryk i skrętkę z serii PRO EWIMAR LHD-16R-PRO
  • Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe na koncentryk i skrętkę z serii PRO EWIMAR LHD-16R-PRO
  • Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe na koncentryk i skrętkę z serii PRO EWIMAR LHD-16R-PRO
  • Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe na koncentryk i skrętkę z serii PRO EWIMAR LHD-16R-PRO

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe na koncentryk i skrętkę z serii PRO EWIMAR LHD-16R-PRO

16396
Najważniejsze parametry:
Przeznaczona do transmisji na żywo: Nie
Cena
724,47 zł
Brutto
Qty

LHD-16R-PRO jest 16-kanałowym wielofunkcyjnym panelem przeznaczonym do montażu w szafie RACK. Panel łączy w sobie funkcie porządkujące, stabilizujące połączenie przewodów, stanowi wysokiej klasy zabezpieczenie dla przewodu koncentrycznego 75 Ohm, dedykowanym do urządzeń telewizji przemysłowej High Definition, wykorzystującym sygnały w standardzie AHD, HD-CVI, HD-TVI oraz Turbo HD.

Każdy kanał indywidualnie może być przeznaczony dla skrętki UTP lub dla przewodu koncentrycznego.  Wybór dokonywany jest przez odpowiednie przestawienie zworek w pozycji "Coaxial" lub "UTP". Jest znakomitym rozwiązaniem dla instalacji, w których zastosowano różnego rodzaju przewody w różnych ilościach.

Wykorzystuje on 3 stopnie ochronne, działające w odpowiedniej kolejności podczas wyładowania atmosferycznego lub innych źródeł przepięć zarówno o wysokim jak i niskim poziomie. Podczas normalnej pracy, zabezpieczenie nie jest galwanicznie połączone z uziemieniem, dzięki czemu nie powoduje on szkodliwych pętli mas oraz zakłóceń sygnału HD.Działanie zabezpieczenia polega na sprowadzaniu ładunku elektrycznego do jego obwodów już w początkowym stadium powstawania przepięcia, co opóźnia pojawianie się destrukcyjnego napięcia na obwodach wejściowych urządzeń CCTV. W momencie pojawienia się głównego impulsu przepięciowego, jest on odprowadzany jest do ziemi za pomocą oddzielnego przewodu.Przepięcia powstające wewnątrz przewodów jak i przepięcia wtórne, eliminowane są przed oddzielny obwód, odsprzęgany specjalnym rezystorem. Powoduje to wysoką trwałość urządzenia na impulsy wielokrotne (paralizatory) oraz zapewnia odpowiednią kolejność działania poszczególnych stopni ochronnych.
 
Niska pojemność obwodu (7~9pF) ma minimalny wpływ na transmisję sygnałów od 0 ~ 100MHz, co dla złożonych sygnałów AHD, HD-CVI i HD-TVI jest bardzo istotne, ponieważ nie powoduje dużych tłumienności.
W urządzeniu zastosowano markowe złącza BNC, dzięki czemu zapewniona jest wysoka jakość i trwałość połączenia, nawet w niekorzystnych warunkach temperaturowych.

LHD-16R-PRO, może być używany w aplikacjach 16-kanałowych w połączeniu z zabezpieczeniem serii EXTREME HDO-1F-EXT. Do zapewnienia pełnej ochrony, zaleca się stosowanie zabezpieczeń na 2 końcach przewodu sygnałowego wraz z ich uziemieniem. Zapewnia to szybszą reakcję zabezpieczenia i lepszą ochronę urządzeń CCTV przed skutkami wyładowań.

Przeznaczony jest do montowania w systemach RACK 19 cali, w szafach wiszących oraz wolnostojących. Może być zainstalowany na przedniej szynie szafy RACK a po zakupieniu dodatkowych uchwytów, również na tylnych szynach szaf wolnostojących.


Przykład podłączenia

Przykład zastosowania panelu LHD do podstawowego zabezpieczenia urządzenia odbiorczego i kamer z zastosowaniem urządzeń HDT-1F-PRO i HDO-1F-PRO.

Specyfikacja techniczna:
Ilość kanałów Video16
ObudowaPanel RACK
Impedancja
75 Ohm
Przewód wejściowyKoncetryczny/UTP
Złącze wyjściowe
Gniazdo BNC
Pasmo przenoszenia100 MHz
Tłumienie0,4dB
Zabezpieczenie antyprzepięciowe
3 - Iskrownik, Ochronnik gazowy, Transil
Ochrona linia-ziemia
Ochronnik gazowy: 90V, 2x10kA @ 8/20uS
Ochrona linia-linia
Mostek ochronny: 6V, 100A @ 8/20uS
Maksymalny poziom przepięcia4kV
Pojemność obwodu zabezpieczenia7~9pF
Temperatura pracy-40C~ +60C
Wymiary1U RACK 19'' (42x482x115)mm
16396
Najważniejsze parametry:
Przeznaczona do transmisji na żywo: Nie
Product added to compare.